
Anjas hem är kaotiskt, nu behöver hon hjälp av TV4:s städexperter Marléne Eriksson och Marie-Louise Danielsson att resa upp i sitt hem.
I kväll medverkar Anja som bor i ett radhus i Upplands Väsby utanför Stockholm tillsammans med sin katt Missan.
När Anja drabbades av en svår depression tappade hon greppet om tillvaron. Hennes hem förvandlades snabbt till ett enda kaos. Nu behöver hon hjälp att komma på fötter och städexperterna Marléne Eriksson och Marie-Louise Danielsson kommer till undsättning. Tillsammans ser de till att få ordning i Anjas hem. Den enda som slipper städa är Missan.
Del 4 av 11.


Pingback: I Rent hus på onsdag -- TV bloggen - Allt om tv
Tittar på Rent Hus och undrar hur städtanterna tänker om miljön. I kväll stod 5-barnsmamman och diskade under RINNANDE VATTEN och ingen kommenterade det.
En sak till, visa tittarna hur man verkligen städar en toalett. Om du inte borstar under porslinskanten i toalettskålen, så är det fortfarande smutsigt och luktar urin.SKITVIKTIGT.
När jag gick i skolan hade vi hemkunskap och fick där lära oss dylika saker.Är inte renlighet viktigt längre ???
Hej!
Vi är ett gäng arbetskamrater som sitter och diskuterar er ide om att torka skåp nedifrån och upp. Vi kan absolut inte hitta den logiska förklaringen?
Vill ni vara snälla och hjälpa oss förstå detta. Tack på förhand! / Lena
Pingback: Marléne och Marie-Louise hjälper Rolf och hans barn « Det mesta och lite till